Informace o nás

Jmenuji se Michaela Šedivá a zabývám se etologií a výchovou psů. S klasickou kynologií jsem začala již v roce 2005 na střední škole a v roce 2012 jsem založila soukromou psí školu Orffis. Ovšem dle mého názoru, doba, kterou se trenér výcviku věnuje, ještě nesvědčí o jeho kvalitě. Dobrý trenér se pozná tím, jak se dokáže orientovat v nových trendech a jak tyto poznatky dále aplikuje. Sama jsem prošla několika obdobími trénování psů, přes klasickou kontrastní metodu, dodržování přísné hierarchie až k pozitivnímu posilování a dle mého svědomí je právě tato metoda v současnosti tou nejlepší.

 K nápadu pomáhat lidem s jejich čtyřnohými kamarády mě přivedlo pozorování ostatních lidí a jejich psů, při čemž jsem dospěla k názoru, že většina nedorozumění vzniká vinou špatné komunikace mezi nimi. Touto formou výcviku Vám ukáži, jakým způsobem využít informace o přirozeném psím chování v praxi a jak si tím usnadnit život.

Náš výcvik není založen na stejném principu, který můžete vidět na "klasickém" cvičáku. Tam Vám ukáží, jak daný cvik psa mechanicky naučit a jak na něj zatlačit v případě, že daný povel neuposlechne. Já se zaměřím na komunikaci mezi psem a jeho páníčkem. Pro svého psa byste měli být přirozenou autoritou, kterou bude díky svému vrozenému chování uznávat.

Pro psa je důležité být v kontaktu s ostatními psy, protože díky starším jedincům svého druhu poznají, jak se v různých situacích zachovat. Při výcviku je vždy vyhrazen čas pro volný pohyb psů. Tím, že lidé neučí svého psa už od štěněte být v kontaktu s jinými psy, způsobují svému mazlíčkovi handicap pro jeho další život. Jestliže je pes dobře socializovaný, nemá problémy při kontaktu s jinými psy. Procházky s nimi se tak stávají zábavou pro nás všechny :-)

Pes není věc, kterou si člověk může pořídit jen tak pro radost, je to živá bytost, která dovede samostatně myslet. Vyžaduje lásku, sebeovládání, pozornost a trpělivost. Jestliže se rozhodnete pořídit si psa či už ho máte, berete na sebe zodpovědnost! Pes se stává členem domácí smečky a Vy jste dobrovolně přebrali pozici vůdce a musíte psa naučit všemu, co je pro jeho další život nezbytné. Nenechte trpět Vaše pejsky pro svoji pohodlnost. Zamyslete se, zda věci děláte tak, jak mají být. 

Nemůžu slíbit, že dosáhneme 100% výsledku, ale můžu slíbit, že za mě do toho dám maximum!