Informace o nás

 

Jmenuji se Michaela Šedivá a zabývám se etologií a výchovou psů. K nápadu pomáhat lidem s jejich čtyřnohými kamarády mě přivedlo pozorování ostatních lidí a jejich psů, při čemž jsem dospěla k názoru, že většina nedorozumění vzniká vinou špatné komunikace mezi nimi. Touto formou výcviku Vám ukáži, jakým způsobem využít informace o přirozeném psím chování v praxi a jak si tím usnadnit život.

Tento výcvik není založen na stejném principu, který můžete vidět na "klasickém" cvičáku. Tam Vám ukáží, jak daný cvik psa mechanicky naučit a jak na něj zatlačit v případě, že daný povel neuposlechne. Já se zaměřím na komunikaci mezi psem a jeho páníčkem. Pro svého psa byste měli být přirozenou autoritou, kterou bude díky svému vrozenému chování uznávat.

Na střední škole, kde jsem studovala obor kynologie, jsme chovali kolem deseti psů, kteří tvořili jednu smečku. Touto dobou jsem nevěděla, jak moc mi bude tato zkušenost užitečná. V současnosti už vím, jak je pro psa důležité být v kontaktu s ostatními psy, protože díky starším jedincům svého druhu poznají, jak se v různých situacích zachovat. Tím, že lidé neučí svého psa už od štěněte být v kontaktu s jinými psy, způsobují svému mazlíčkovi handicap pro jeho další život. Jestliže je pes dobře socializovaný, nemá sebemenší problémy při kontaktu s jinými psy. Tím se procházky s nimi stávají zábavou pro nás všechny :-)

Pes není věc, kterou si člověk může pořídit jen tak pro radost, je to živá bytost, která dovede samostatně myslet. Vyžaduje dominanci, lásku, sebeovládání, pozornost a trpělivost. Jestliže se rozhodnete pořídit si psa či už ho máte, berete na sebe zodpovědnost! Pes se stává členem domácí smečky a Vy jste dobrovolně přebrali pozici vůdce a musíte psa naučit všemu, co je pro jeho další život nezbytné. Nenechte trpět Vaše pejsky pro svoji pohodlnost. Zamyslete se, zda věci děláte správně a tak, jak mají být. A jestliže se rozhodnete udělat něco pro svého psího kamaráda, neváhejte mě kontaktovat.